Powrót do bloga

Ekologia i zrównoważony rozwój

Ekologia i zrównoważony rozwój. Są to dla naszej firmy bardzo ważne zagadnienia. Nie podchodzimy do nich, bo są obecnie modne, ale dla tego, że chcemy coś zmienić.

Dlatego w swoich kosmetykach stosujemy produkty naturalne, które są pozyskiwane w sposób ekologiczny i które są w pełni biodegradowalne. Jeżeli tylko mamy taką możliwość wybieramy produkty zgodne z zasadą sprawiedliwego handlu (Fair Trade).

Nasze kartoniki robione są z tektury z recyklingu. Nie pokrywamy ich folią, żeby były w pełni biodegradowalne. Żeby zminimalizować straty rozdzieliliśmy karton od obwoluty.

Nasze słoiczki wykonane są ze szkła, dlatego łatwo poddać je procesowi recyklingu. Jednak ze względu na swoje walory samo konserwowania i ochrony produktu mogą być po umyciu stosowane na przykład do przechowywania przypraw.

Dzięki temu, że produkcja kosmetyków odbywa się ręcznie nie generujemy żadnych zanieczyszczeń spełniając normę Zero Waste. Do mycia urządzeń stosujemy tylko i wyłącznie naturalne łagodne detergenty, które nie szkodzą środowisku.

Obraz Steve Buissinne z Pixabay