Powrót do bloga

4 powodowy, dla których stosujemy szkło MIRON Violetglass

MIRON Violetglass

1 – Szkło fioletowe, czyli szkło biofotoniczne, ma unikalne właściwości chroniące naturalne produkty przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Światło słoneczne jest uznawane za jedno z najważniejszych zasobów na Ziemi. Jest ono potrzebne wszystkim żywym istotom: roślinom, zwierzętom i człowiekowi. Jednak światło słoneczne również może mieć wpływ destrukcyjny. Jeśli produkt naturalny – po osiągnięciu dojrzałości – jest nadal wystawiony na działanie pełnego światła słonecznego, następuje przyspieszenie rozpadu molekularnego. Unikalne właściwości szkła Miron Violetglass odfiltrowują te bardziej szkodliwe promienie widma światła widzialnego i pozwalają na przenikanie części fal UVA i podczerwieni, dzięki czemu produkty wewnątrz pozostają świeższe przez dłuższy czas.

Dokładniej, Miron Violetglass pozwala na penetrację 25% -45% światła w zakresie 380-420 nanometrów (częstotliwość fioletu i UVA) oraz około 60% penetrację w zakresie 730-1050 nanometrów (częstotliwość podczerwieni). Te części widma światła wydają się energetyzować cząsteczki organiczne przechowywanych w nich produktów.

2 – Dłuższy okres trwałości i zachowanie jakości: zapach, kolor, bioaktywność składników aktywnych.

Miron Violetglass to jedyne znane szkło, które zapewnia tę ważną ochronę, zapewniając dłuższe zachowanie zapachu, koloru, bioenergii i innych właściwości produktu. Testy wykazały, że produkty przechowywane w Miron Violetglass zachowują swoje charakterystyczne właściwości przez długi czas, czasem nawet przez lata.

Zdjęcie poniżej przedstawia test przeprowadzony ze szczypiorkiem. Szczypiorek, pochodzący z tego samego pęczka, został włożony do słoików z przezroczystego, bursztynowego i fioletowego szkła i tego samego dnia zapieczętowany. Zwróć uwagę na widoczną różnicę w kolorze. Gdybyś miał testowany produkt blisko siebie, również zauważyłeś wyraźne różnice w zapachu i smaku. Słoiki Violetglass wyraźnie lepiej zachowały szczypiorek.

3 – Mniejsza ilość konserwantów, które z jednej strony są niezbędne żeby zabezpieczyć krem ale z drugiej  zawsze wpływają niekorzystnie na mikrobion skóry.

Szkło Miron Violetglass to jedyne znane szkło, które pozwala na zmniejszenie ilości konserwantów w produkcie nie skracając przy tym jego daty przydatności.

4 – Zrównoważone rozwiązanie.

Słoiczki szklane mogą być używane wielokrotnie i są łatwe do recyklingu. Dodatkowo dobrze chroniony produkt nie ulega zepsuciu i nie trzeba go poddawać procesowi utylizacji.