Kilka słów o

O problemie i rozwiązaniu, jakie proponujemy

Osoby borykające się z nadwrażliwością chemiczną nie mogą używać kosmetyków zawierających nawet najmniejsze ilości substancji chemicznych. MCS (Multiple Chemical Sensitivity), znana jako wieloczynnikowa bądź złożona nadwrażliwość chemiczna to choroba cywilizacyjna, która z roku na rok dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że od 15-20% globalnej populacji zmaga się z nadwrażliwością na chemikalia zawarte w kosmetykach i detergentach, a tylko w ostatnim dziesięcioleciu liczba osób z MCS wzrosła aż o 200%. Pomimo skali zjawiska, na rynku wciąż brakuje kosmetyków odpowiednich dla pielęgnacji tak wymagającej skóry.

Dlatego, we współpracy z dermatologami oraz lekarzami medycyny estetycznej, postanowiliśmy wykorzystać lata badań i doświadczenia, aby stworzyć technologicznie zaawansowane, w pełni naturalne kosmetyki, które kompleksowo zadbają o każdy, nawet najbardziej wymagający rodzaj skóry. Kosmetyki MCS Laboratory nie tylko są idealnym wyborem dla osób ze skórą nadwrażliwą, ale także tych, którzy szukają najwyższej jakości, naturalnych kosmetyków produkowanych zgodnie z ideą “zero waste”, które naprawdę działają.

Produkty marki MCS Laboratory stanowią zdrowe, naturalne i bezpieczne rozwiązania, niwelujące problemy skóry:

  • nadwrażliwej
  • atopowej,
  • naczynkowej,
  • z przebarwieniami,
  • ze zmianami trądzikowymi,
  • nadmiernie przesuszonej,
  • z widocznymi oznakami starzenia.

Z połączenia bogactwa natury z wiedzą, dbałością o jakość i innowacyjną technologią powstało najnowocześniejsze remedium.

O stężeniach aktywnych składników, o naturalnych składnikach

W kosmeceutykach MCS Laboratory korzystamy tylko z najwyższej jakości, certyfikowanych składników naturalnych oraz naturalnie występujących w przyrodzie. Każdy z nich został wybrany ze względu na swoje udowodnione naukowo właściwości pro-lecznicze, regenerujące i ochronne.

Składniki kremów zostały dobrane tak, aby uzyskać efekt synergii, czyli aby każdy ze składników wzmacniał działanie pozostałych. W każdym kosmeceutyku znajduje się kilkanaście składników bioaktywnych w stężeniach kilkunastokrotnie wyższych niż w renomowanych kosmetykach dostępnych na rynku.

Jakość, innowacja, technologia

Aby składniki użyte w naszych kosmeceutykach zachowały maksymalną bioaktywność, każdy z nich został otrzymany z użyciem zaawansowanych metod, m.in liofilizacji, ekstrakcji enzymatycznej oraz tłoczenia na zimno. Procesy te odbywają się bez użycia chemikaliów, sprawiając, że kosmetyki MCS Laboratory są w pełni naturalne, bezpieczne, a do tego trwałe aż do 12 miesięcy, czyli znacznie dłużej niż jakiekolwiek inne całkowicie naturalne kosmetyki.

Żeby kosmetyki działały, muszą zawierać odpowiednie stężenie naturalnych substancji bioaktywnych. My nie idziemy na kompromisy. Dzięki innowacyjnej technologii nasze produkty nie zawierają syntetycznych konserwantów, a jednocześnie nie musimy obniżać ich jakości i rozrzedzać składu. Kupując nasze produkty, otrzymujesz kosmetyki najwyższej jakości, bogate w składniki naturalnie łagodzące problemy skórne, a jednocześnie trwałe, bez sztucznych dodatków.

Ty kupujesz krem, my sadzimy drzewo.

W centrum naszej filozofii stoi nie tylko dobro naszych klientów, ale także dobro planety. Dlatego kosmetyki MCS Laboratory są tworzone zgodnie z myślą “zero waste”, a opakowania są w pełni biodegradowalne lub łatwe do recyklingu. Ręczne wytwarzanie w lokalnym laboratorium gwarantuje niepowtarzalność każdego kremu i brak strat produkcyjnych.

Jednak nie poprzestajemy na “zero waste” i recyklingu. Widząc jak szybko zmienia się świat wokół nas, postanowiliśmy pójść o krok dalej. Jesteśmy partnerami organizacji charytatywnej One Tree Planted, mającej na celu odbudowę lasów, kluczowych dla przetrwania naszej planety. Dlatego za każdy krem, który kupujesz, my sadzimy drzewo.